Смолінський заклад дошкільної освіти №3 "Ромашка"
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Аналіз методичної роботи закладу за 2023-2024 н. р.

 

ЗВІТ

з освітньої діяльності за 2023/2024 навчальний рік.

АНАЛІЗ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

Cмолінського  закладу дошкільної освіти №3 «Ромашка»

за 2023-2024 н. р. з визначенням завдань на 2024-2025 н. р.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Заклад  дошкільної освіти №3   «Ромашка» знаходиться на території Смолінської селищної ради. Побудований у 1988 році Східним гірничо - збагачувальним комбінатом. В березні 1994 року був переданий до комунальної власності Смолінської селищної ради, яка здійснює фінансування та матеріально – технічне забезпечення закладу.

Режим роботи  12 годин, працює з 7.00 до 19.00, за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя. Загальна кількість дітей – 165 .

Працює 8 груп. Із них: 7 груп – дошкільних(з них 4 інклюзивні групи), 1 – група дітей раннього віку, інклюзивна.

Освітній процес в ЗДО здійснюється  за Базовим компонентом дошкільної освіти Стандартом дошкільної освіти(нова редакція), затвердженого Наказом МОН України від 12.01.2021р. №33, освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Лист МОН від 23.07.2020р. №22 111-4960. Під час проведення гурткової роботи на безоплатній основі вихователі старшої групи №11 використовують парціальну програму «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях». Лист МОН від 29.12.2015р. №111-1957, вихователі старшої групи №12 парціальну програму «Про себе хочу знати, про себе хочу дбати» з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку. Лист ІМЗО від 04.12.2018р. №22.112-Г-1049.

З метою реалізації Базового компонента дошкільної освіти, завдань освітньої програми для дітей від 2 до 7 років  та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності»  у 2023-2024 навчальному році в закладі загальний обсяг тижневого навантаження за віковими групами відповідає вимогам. Організоване навчання проводиться у формі занять  за визначеним розкладом.

КІЛЬКІСТЬ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЗАНЯТЬ ВІДПОВІДАЄ ВІКУ ДІТЕЙ:

 

Види діяльності за освітніми лініями

Кількість занять на тиждень за віковими групами

Ранній вік

(від 2 до 3 років)

№3

Молодша

(від 3 до 4 років)

№13,14

Середня (від 4 до 5 років)

№7,9,11

Старша (від 5 до 6 років)

№10,12

Ознайо млення із соціумом

0,5

 

1

 

1

 

1

 

Конструювання

1

0,5

0,5

1

Ознайомлення з природним довкіллям

0,5

1

1

1

Музична

  2

2

2

2

Зображувальна діяльність  Малювання

1

1

1

1

Аплікація

0,5

0,5

0,5

1

Ліплення

0,5

0,5

0,5

1

Сенсорний розвиток

1

-

-

-

Сенсорно-пізнавальний

розвиток

1

1

1

1

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

1

1

1

1

Грамота

-

-

-

1

Художня література

1

1

1

1

Здоров’я та фізичний розвиток

2

3

3

3

Додаткові освітні послуги на вибір батьків

-

1(13група)

1

1

Загальна кількість занять на тиждень

10

9,5

10,5(13група)

10,5

13

 

 

КАДРОВИЙ СКЛАД ЗАКЛАДУ

пп

Особи

Кількість

 

І

Педагогічні працівники:

27

Директор ЗДО

1

Вихователь-методист

1

Керівник музичний

1

Практичний психолог

1

Вихователь

16

Асистент вихователя

8

ІІ

Медичний персонал:

2

 

Сестра  медична старша

1

 

Сестра  медична з дієтичного харчування.

1

ІІІ

ВПО працівників

1

     ІV

У відпустці по догляду за дитиною

1

 

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ  ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ:

№ пп

 

 

1

Педагогічні працівників

27

2

Вища освіта

12

3

Неповна вища

13

         4

«Cпеціаліст вищої категорії»

-

5

«Cпеціаліст першої категорії»

10

6

«Cпеціаліст другої категорії»

1

7

«Спеціаліст»

4

8

Педагогічне звання «Старший вихователь»

1

9

Педагогічне звання «Вихователь-методист»

1

10

Вихователь-методист за посадою

1

11

«Відмінник освіти»

   1

12

Вихователь-методист за посадою

   1

13

Практичний психолог

   1

14

Асистент вихователя

8

15

Керівник музичний

1

    16

Кількість вихованців всього

165

    17

ВПО

11

18

Випустилось вихованців в 2023-2024 н. р.

50

 

 

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПЕДАГОГІВ

У закладі створено належні умови для постійного підвищення кваліфікаційного рівня, педагогічної майстерності, розвитку творчого потенціалу кожного педагогічного працівника через різноманітні форми навчання. В 2023-2024 н. р. педагогічні працівники постійно підвищували свою кваліфікацію відповідно до постанови КМУ від 21.09.2019  №800 «Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників». Педагоги закладу навчалися за програмами, брали участь в науково-практичних конференціях, дистанційних курсах, вебінарах, семінарах, онлайн-курсах.

  Атестація педагогічних працівників закладу здійснювалася відповідно до вимог Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 09.09.2022 р. № 805.

Атестаційна комісія І рівня Смолінського закладу дошкільної освіти № «Ромашка» в 2023-2024 н. р проатестувала  п’ять педагогічних працівників:

Результати атестації

Кількість

Посада

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» та підтверджено раніше присвоєне педагогічне звання «старший вихователь»

1

Вихователь-метолдист

Присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»,

1

Вихователь

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст»

2

Вихователь

Підтверджено  раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»

1

Вихователь

Педагоги, які проходили атестацію в 2023-2024 навчальному році  провели творчі звіти, презентували свої напрацювання у міжатестаційний період, провели відкриті заходи з застосування інноваційних педагогічних технологій, семінари-практикуми, підготували дидактичні матеріали. Члени атестаційної комісії вивчили практичний досвід педагогічних працівників, оцінили їхні професійні досягнення.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ:

Педагогічних працівників

27

«Cпеціаліст вищої категорії»

-

«Cпеціаліст першої категорії»

10

«Cпеціаліст другої категорії»

1

«Спеціаліст»

2

11 тарифний розряд

4

10 тарифний розряд

1

9 тарифний розряд

1

Педагогічне звання «Старший вихователь»

1

Педагогічне звання «Вихователь-методист»

1

 

УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ

Для розв’язання завдання щодо підвищення якості дошкільної освіти, реалізації творчого потенціалу педагогів було створено організаційно-методичні умови, де цілеспрямовано простежувалась взаємодія методичного кабінету з активом педагогічних працівників закладу.

На  початку навчального року кожен педагог самостійно визначав питання над яким працює. Це дало змогу урізноманітнити зміст методичної роботи, ширше використовувати інноваційні методи і педагогічні технології, творчо поєднувати їх у своїй роботі.

Протягом 2023-2024 навчального року було проведено: педагогічні ради: «Підсумок роботи педагогічного колективу та прийняття плану роботи на 2023-2024н. р.», «Формування знань та навичок у дошкільників під час організованої рухової діяльності», «

До педагогічних рад підготовлені та проведені тематичні перевірки «Стан роботи з формування мовленнєвої компетентності(монологічний, діалогічний складники)», «Стан роботи з  рухової активності під час організованих форм діяльності», «Рівень розвитку сюжетно - рольової гри». Павленко К. І., вихователь-методист за  результати  тематичної перевірки провела діагностування рівня знань, вмінь, навичок дітей та склала довідки.

До 105 річниці з дня народження В. О. Сухомлинського вихователі підготували презентації «Види освітньої роботи з дошкільниками за змістом творів В. О.  Сухомлинського».

  До педагогічної ради з фізичного розвитку провели спільну роботу з батьками: анкетування «Що ви змінили б у обладнанні ігрових майданчиків вашої групи», підбили підсумки просвітницької роботи з родинами вихованців щодо фізичного розвитку та зміцнення здоров’я здобувачів освіти закладу.

В травні на педагогічній раді, яка пройшла у форматі «калейдоскопу педагогічних ідей» педагоги презентувалипідсумки проведених психолого-педагогічних проектів «».

 Семінар-практикум – одна із ефективних форм методичної роботи.

Павленко К. І., вихователь-методист та Шевченко Н. А., вихователь провели семінар-практикум  «Використання мнемотехніки як технології ефективного засвоєння інформації у роботі з дітьми дошкільного віку». Учасники семінару обговорювалось питання оптимізації освітнього процесу під час застосування інтерактивних педагогічних технологій. Шевченко Н. А. презентувала свої напрацювання  щодо застосування мнемотехнічних прийомів в роботі з дітьми різних вікових груп.  виставка-презентація кращих дидактичних матеріалів та посібників Семінар був інформаційно насиченим,  за допомогою ігор та вправ учасники обмінялись практичним досвідом. Наталія Анатоліївна в рамках семінару провела показове заняття ознайомлення з довкіллям з використанням мнемотехнічних прийомів з метою розширення знань дітей про призначення предметів, правила їх використання.

Щодня вихователі під час проведення освітньої діяльності використовують наочний матеріал. Картина — один із головних атрибутів освітнього процесу. Семінар-практикум «Розвиток пізнавально-мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку під час роботи з дидактичною картиною», керівники Павленко Катерина Іванівна, вихователь-методист та Непоможець Лілія Леонтіївна, вихователь, створили умови для зростання творчого потенціалу педагогів.  Під час теоретичної частини  «З парасолькою» Катерина Іванівна розповіла про ефективні прийоми роботи з картиною, цілісність, системність та послідовність планування роботи. Лілія Леонтіївна познайомила учасників  з інтерактивними  ігровими  прийомами та творчими завданнями по розвитку діамонологічного мовлення дошкільників. В другій, практичній частині семінару «Під парасолькою» педагоги взяли участь в практичних вправах «Диво-картина», «Мікрофон», визначили потреби у придбанні демонстраційних картин з безпеки життєдіяльності, трудової діяльності дорослих в природному довкіллі навесні та восени, про професії дорослих, про життя диких тварин. В  межах семінару  Лілія Леонтіївна провела з дітьми середньої групи заняття з ознайомленню з довкіллям «На  сільському  подвір'ї» Використані інноваційні прийоми дали можливість   на високому рівні активізувати  мовленнєву та пізнавальну діяльності дошкільників, продемонструвати учасникам семінару ефективність творчих завдань,  інтерактивних  ігрових  прийомів під час використанням дидактичної картини.

Методичне об’єднання для асистентів вихователів «Створення сприятливого психолого-педагогічного середовища для інклюзивної освіти дітей із особливими освітніми потребами», керівник Павленко К. І.  На протязі трьох засідань асистенти вихователів отримали методичну підтримку щодо  ведення ділової документації, забезпечення адаптації та модифікації під час реалізації індивідуального навчального плану,  співпраці вихователів груп та асистента вихователя щодо забезпечення якості інклюзивного навчання дітей з ООП. Під час підсумкового засідання учасники обмінялися ефективними методичними прийомами роботи, продемонстрували наочні матеріали, дидактичні ігри, розроблені індивідуальні завдання для дітей з ООП.

    Протягом 2023-2024 н. р. для дітей, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладі працювали шість команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.

Методичну підтримку педагогічні працівники отримують під час консультацій , які проводить Павленко К. І. у нетрадиційній формі. В 2023-2024 навчальному році були проведені: До 105 річниці з дня народження В. О. Сухомлинського педагогічне читання «Педагогічна діяльність та літературна спадщина В. О. Сухомлинського», ділова гра «Ігрові форми взаємодії з дошкільниками для  збереження психічного та фізичного здоров’я дошкільників в умовах воєнного стану», методичний тренінг «Способи організації дітей під час виконання основних рухів на фізкультурному занятті», круглий стіл «Формування у дошкільників життєвої позиції щодо власної безпеки»,   кейс-стаді «Абетка гри».

Соціально-педагогічна компетентність педагогів закладупідвищувалася завдяки використанню індивідуальних форм методичної роботи, - наставництво, консультування, бесіди, надання методичних рекомендацій з питань «Екскурсії в природу з використанням педагогічних ідей та літературної спадщини В. О. Сухомлинського», «Застосування способів організації дітей на фізкультурному заняття», «Організація сюжетно-рольових ігор», «Аналіз заняття та відкритих показів», «Рухливі ігри».
           В закладі  укомплектована кімната для конструктивно-будівельної, театральної діяльності, музей «Бабусина світлиця», студія для малювання, фізкультурна кімната для дітей раннього віку, спортивна зала, ресурсна кімната, що значною мірою сприяло  покращенню організації освітнього процесу.

          На належному рівні протягом навчального року пройшли колективні перегляди. Вихователі обмінялися досвідом роботи:

«Формування у дітей навичок сприймання літературного твору» - Яременко Г. В. вихователь, заняття з художньої літератури з дітьми молодшої групи. Читанняказки В. О.Сухомлинського.

  •  

«Оптимізація рухової активності під час заняття з фізкультури» Чижевська Н. В., вихователь, заняття з фізкультури з дітьми середньої групи.

«Ігровий підхід до проведення заняття з фізкультури в групі раннього віку» - Подкопаєва В. Ф., вихователь.

«Розширення знань дітей про призначення предметів, правила їх використання». Заняття з дітьми молодшої групи з ознайомлення з навколишнім з використанням мнемотехнічних прийомів» -Шевченко Н. А., вихователь.

Ознайомлення з професією дорослих. Інтегроване заняття з дітьми середньої групи, Сухецька А. С., вихователь.

  •  

«Використання «ЛЕГО-технології» на занятті з математики в старшій групі, Лазуткіна Н. В., вихователь.

«Використання методики І. Товкач. Заняття з грамоти з дітьми старшої групи». Кучеренко Т. М., вихователь.

«Інноваційний підхід до формування ігрової компетентності дошкільників» Заняття з дітьми середньої групи в межах проекту. Котова І. С., вихователь.

Музична розвага з основ безпеки життєдіяльності, керівник музичний Шталько О. П.

Варто відмітити, що в межах відкритих показів широко використовувалася різноманітна наочність, ІКТ, ефективні методи і прийоми, сучасні педагогічні технології, ігрові посібники, що значною мірою вплинуло на підвищення знань дітей, розвитокумінь та навичок. Консультації, семінари-практикуми, відкриті покази,інші форми методичної роботи проведені на 100 % від кількості запланованих.

  • Організація  освітнього процесу в 2023-2024 навчальному році була спрямована на виконання  завдань, при визначенні яких були враховані їх сучасність, результати діагностування педагогів, можливості колективу, запити батьків вихованців, а саме:
  • Виховання любові до рідного слова за творами В. О. Сухомлинського.
  • Формування знань та навичок у дошкільників під час організованої рухової діяльності.
  • Ігрова діяльність дітей як засіб розвитку інтелектуальних і творчих здібностей

Забезпечення якості освіти та його оцінювання.

Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку педагогічний колектив закладу дошкільної освіти спрямовує свою діяльність на формування всебічно розвиненої, духовно багатої,  патріотично налаштованої особистості. Контроль за станом освітнього процесу в  закладі проводився згідно розробленого  «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗДО». Контроль за якістю надання освітніх послуг був системним, відповідав річним завданням закладу,  спрямований не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям. Адміністрацією закладу  здійснювався систематичний контроль щодо виконання програмно-методичного забезпечення  освітнього процесу  під час комплексної та тематичних перевірок, оперативного, епізодичного, попереджувального та порівняльного контролю.

В рамках оперативного контролю проводилась перевірка організації освітньої діяльності(згідно циклограми контролю за якістю та результативністю освітньої роботи на рік):

  1. організація роботи з безпеки життєдіяльності у всіх вікових групах;
  2. перевірка стану приміщень, ігрових майданчиків;
  3. стан перспективного та календарного планування;
  4.  стан проведення освітнього діяльності;
  5. перевірка рівня засвоєння дітьми культурно-гігієнічних навичок;
  6. перевірка ведення та умови зберігання ділової документації педагогічних працівників.

Пріоритетним  було питання визначення безпечного та комфортного перебування дітей під час сигналу «Повітряна тривога» в найпростішому укритті подвійного призначення, підготовка необхідного обладнання для створення оптимальних умов проведення  освітньої діяльності.

Слід  відмітити позитивний досвід  використання проектної діяльності, яка проводилась з метою: зосередити увагу  педагогів на розвитку інтелектуальних та творчих здібностей дітей під час ігрової діяльності. Визначити стан планування тем сюжетно-рольових ігор та реалізації програмових завдань. Звернути увагу на кращий досвід організації та проведення сюжетно-рольової гри, кращий ігровий матеріал. Вивчити означене питання, щоб коректувати перспективні плани, методи та прийоми, предметно-просторове-розвивальне середовище. Провели  змістовну роботу, а саме обрали цікаві, сучасні теми сюжетно-рольових ігор, творчо підійшли до виготовлення нового ігрового обладнання та використання наявного.

В межах проекту вихователі розширили знання дітей про професії дорослих, про призначення обладнання, інструментів, спеціальний одяг.

Заслуговує на увагу використання різноманітних форм організації діяльності дошкільників,  ефективних методів і прийомів для розвитку сюжетно-рольової гри.

Інтерактивними прийомами роботи застосованих в межах проектів на під час презентації «Калейдоскоп педагогічних знахідок». Фотоматеріали перебігу проектів Павленко К. І., вихователь-методист  регулярно висвітлювала на сторінці «Смолінська Ромашка» в соціальній мережі феєсбук, на сторінці «Освіта Смолінської Громади» в система миттєвого обміну текстовими та фотоповідомленнями Telegram.

Підсумковий  контроль  здійснювався відповідно до плану. Згідно  визначених критеріїв щодо предметно-просторового розвивального середовище в групових осередках, приміщеннях, та на території заклад забезпечений на 91,5%.

На початку навчального року, у вересні  був проведений моніторинг досягнень дітей дошкільного віку  за освітніми напрямками БКДО та вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Діти раннього віку та молодшої групи №14 не обстежувалися в зв’язку з тим, що в даних групах проходила адаптація дітей до умов дошкільного закладу. Обстежено  95 дітей, що становить 65% від загальної кількості, рівень знань  - середній, 2,2 бали, що становить -55%.

 В ІІ півріччі проведено підсумковий  моніторинг оцінювання досягнень дітей з метою визначити, чи є поступальні зміни в розвитку дитини впродовж року. За результатами моніторингу спостерігається відповідальне ставлення вихователів до виконання своїх професійних обов'язків, організації та проведення освітньої діяльності з вихованцями груп у період воєнного стану в Україні. Обстежено 124 дитини, що становить   75,6% дітей від кількості дітей раннього та дошкільного віку. Рівень засвоєння знань - середній 3,2 бали, що становить 71%, засвоєння знань збільшилося на 20%,  порівняно з початком навчального року.Інформація з даного питання оприлюднена на офіційному сайті закладу, висновки та пропозиції розглянуті на педагогічній раді.

За  результатами обстеження  виконання основних рухів дітьми за 2023-2024 навчальний рік використовувались таблиці з метою визначення динаміки показників виконання різних рухів дітей дошкільного віку згідно навчального посібника Е.С. Вільчковського «Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку». Аналізуючи результати виконання нормативів слід відмітити, що вони виконані на достатньому рівні. Діти показали високі результати виконання бігу на дистанцію 10м, стрибків у довжину. Показники із бігу на двадцять та тридцять метрів свідчать про те, що діти фізично розвинені слабше. На  середньому та низькому рівні  - метання. Це обумовлено частими повітряними тривогами, перебуванням дітей в укритті, в сім'ях недостатня увага приділяється фізичному вихованню.

За  результатами  перевірок Павленко К. І., вихователь-методист підготувала довідки, зведені таблиці, провела  анкетування педагогічних працівників з метою виявлення запитів педагогів щодо планування методичної роботи на наступний навчальний рік, анкетування для визначення рівня розвитку професійної компетентності педагогів.

Осередком методичної роботи закладу дошкільної освіти залишається методичний кабінет, в якому зібрані необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. В кабінеті  постійно діяли виставки: «Інклюзія в ЗДО», «Бережіть себе та своїх близьких», «Інноваційні технології» – новинки методичної літератури.  Це  підвищило теоретичний  рівень та фахову підготовку педагогів, сприяло самоосвіті. Позитивним  є те, що придбали навчально-методичний комплект  К. І. Пасічник «Формування навичок та вмінь з безпеки життєдіяльності в дітей старшого дошкільного віку». Негативним є те, що ми не отримали підписку періодичної преси фахових журналів у 2024  році.

Аналіз  рівня організації методичної роботи в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх професійної компетентності .

В  методичному кабінеті створена виставка «Кращі заняття», «Передовий педагогічний досвід». Презентації досвіду роботи педагогічних працівників розміщені на офіційному сайті закладу.

Одним з важливих етапів освітньої діяльності у нашому закладі є гурткова робота, що сприяє розвитку творчої особистості дошкільників. В закладі працюють  гуртки на безоплатній основі за напрямками :

«Чарівні палички» сенсорно-пізнавальний розвиток , середня група №9, вихователі Котова І. С., Чижевська Н. В.

«Стежинка духовності» (духовно-моральне виховання на християнських цінностях) – середня група №11 вихователі Мостовщик В. П., Миргородська О. І.

«Малятко-здоров’ятко», валеологічне виховання, старша група №12 вихователі Кучеренко Т. М., Микитюк Т. О.

Арт-студія «Пальчики-малювальчики» (натрадиційні техніки малювання) старша група №10 вихователь Лазуткіна Н. В.

 «Театральна студія» Театралізована  діяльність дошкільників, старша група №10 вихователь Платонова А. А.

«Пізнайко» Мнемотехнічні прийоми – молодша група №13, вихователі Яременко Г. В., Шевченко Н. А.

«Чомусики» Логіко-математичний розвиток дошкільників – середня група №7 вихователь, Непоможець Л. Л.

«Орігамі» Розвиток конструктивних здібностей середня група №7 вихователь Сухецька А.

Усвідомлюючи  свою відповідальність перед вихованцями кожен педагог відкритий інноваціям, які впроваджує в освітній процес. Педагоги широко використовують ІКТ, методики навчання дітей розповіданню за схемами, мнемотехнічні вправи, коректурні таблиці, карти розумових дій, педагогічні ідеї та літературну спадщину В. Сухомлинського, методику навчання дітей усвідомленого читання «Віконечко у світ грамоти» І. Товкач, дидактично-ігрові посібники «Палички Дж. Кюізенера», Блоки Дьєнеша , картки Семедені, технологію «Стіни, які говорять» К. Крутій , що значно вплинуло на  якість освітніх послуг та сприяло отриманню позитивного результату для активізації пізнавального, мовленнєвого, сенсорно, фізичного розвитку. Протягом  навчального року прослідковується позитивна динаміка використання  ІКТ педагогами на заняттях та в повсякденному житті, в методичній роботі, що  суттєво підвищує ефективність проведених заходів, сприяє підсиленню інтересу у дітей до процесу навчання,  

Всі  педагоги мали вільний доступ до мережі Інтернет в межах закладу. Це позитивно впливає на вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду, підвищення свого професійного рівня, підготовку до проведення занять та інших форм роботи з дітьми та батьками.

        Одним із  завдань на наступний навчальний рік є покращення ІКТ компетентності педагогів, розширення  використання інноваційних прийомів  в освітній, адміністративній, методичній діяльності, психологічній роботі.

Отже, організація інноваційної діяльності в закладі здійснюється на оптимальному  рівні, забезпечує активний інноваційний та творчий розвиток педагогів, сприяє виробленню власної професіональної  позиції кожного педагога.  Всі методичні заходи виконані на 100%.

Варто відмітити роль вихователів групи №3, які  велику увагу приділяє питанню  забезпечення успішної адаптації дітей раннього віку до нових умов життя в  закладі дошкільної освіти. Щоб краще оцінити ступінь адаптації новоприбулих дітей постійно ведуться «Адаптаційні картки». Позитивним є творчий підхід вихователя Подкопаєвої В. Ф., яка постійно поповнює ігрове та навчальне обладнання, що сприяє активізації пізнавального та мовленнєвого розвитку малюків. 

Якість освіти значною мірою залежить від забезпечення наступності між суміжними освітніми ланками. На жаль спільна робота ЗДО з початковою ланкою ліцею №2 згідно  плану освітньої роботи не виконана зв’язку з воєнним станом. Позитивним є те, що вихователі старших груп приклали максимум зусиль для засвоєння дітьми програмових вимог. Старші  дошкільники,  мають відповідно до своїх вікових і індивідуальних здібностей знання, уміння і навички сформовані на достатньому рівні.

Слід відзначитизмістовну роботу вихователів старших груп №10,12 Платонової А. А., Лазуткіної Н. В., Микитюк Т. О., Кучеренко Т. М., які на достатньому рівні підготували дітей до навчання в школі, згідно вимог БКДО та освітньої програми від 2 до 7 років «Дитина». Вони максимально плідно використали час перебування дітей в укритті для засвоєння знань. Старші дошкільники показали високий та достатній рівень знань на підсумкових заняттях з напрямів «Мовлення дитини», «Сенсорно-пізнавальний розвиток».

Музика в дошкільному закладі використовується в багатьох видах діяльності, як один із засобів навчання і виховання дітей. Музичний супровід використовують вихователі груп під час  ранкової гімнастики, фізкультурних занять, фізкультхвилинок. Спільну роботу Шталько О. П. та вихователів можна простежити при організації та проведенні різноманітних занять, свят, розваг.

В  закладі були створені належні умови для роботи по організації безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в різних сферах діяльності: на заняттях, на прогулянці, поводження та дотримання правил техніки безпеки в різних ситуаціях.  Провели п’ять тижнів з безпеки життєдіяльності на теми:

В методичному кабінеті Павленко К. І. створила «Куточок безпеки життєдіяльності» та консультативний пункт для педагогічних працівників.

Проведені конкурсита виставки дитячих малюнків,застосовуємо в роботі парціальну програму «Дитина у світі дорожнього руху», тематичні леп буки «Рятувальники», «Поліція», «Лікарня», дидактичні,настільні ігри, провели практичний тренінг з евакуації дітей і працівників закладу на випадок повітряної тривоги за визначеним маршрутом. Це вплинуло на міцність знань дітей із безпеки життєдіяльності. Разом з тимзбереження життя та зміцнення здоров’я дітей залишається актуальним,потребує подальшого вивчення.На наступний навчальний рік потрібно продовжити роботу з питання «Оптимізація освітнього середовища», придбати сучасні демонстраційні картини з напрямів «Професії дорослих», «Стихійні лиха». Фото-звіти тижнів безпеки життєдіяльності постійно розміщуються на сторінці «Смолінська Ромашка» у Facebook та на веб-сайті Смолінського закладу дошкільної освіти

Питання формування, збереження та зміцнення здоров'я вихованців – одне з пріоритетних в діяльності педагогічного колективу. У закладі створені всі умови для якісного проведення різноманітних фізкультурних заходів, для стимулювання активної рухової діяльності дітей, виховання бережного ставлення до власного здоров’я, активізації рухової активності здобувачів освіти. Вихователі  приділяють належну увагу формуванню у дошкільників уявлення про здоровий спосіб життя,  емоційно – позитивного ставлення до гри, спортивних розваг, змагань, до занять з фізичної культури, вихованню здорової дитину спільними зусиллями закладу та сім’ї,що сприяє зміцненню фізичного та психічного здоров’я дітей, підвищенню рухової активності.

В  наявності  необхідне спортивне обладнанням та інвентар гімнастичні стінки, канати, лави, куби, дуги, обручі, гімнастичні палиці тощо. За  сприятливих погодних умов та в період з  квітня по жовтень проводяться заняття з фізкультури на свіжому повітрі.

 У кожній групі обладнаний центр рухової активності, який містить м'ячі, скакалки, кеглі, ростоміри, доріжки здоров’я. Усе обладнання відповідає віковим можливостям дошкільників.

Протягом 2022-2023 навчального року провели:

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ:

  1. Відкрили театральну кімнату, обладнали іграшками, ширмами, стільцями для глядачів, декорація для різних видів театру.

СПОРТИВНІ ЗАХОДИ:

  1. Дні здоров’я в закладі проходять в  останню п’ятницю кожного місяця. В цей день вихователі проводять спортивні розваги, ігри, естафети, змагання, бесіди на валеологічну тематику.
  2. День фізкультури і спорту. Олімпійський урок. Взяли участь у  Фестивалі ранкових зарядок. В рамка проведення тематичного дня ознайомили дошкільників з історією олімпійських ігор, олімпійською символікою та досягненнями українських спортсменів на олімпіадах, що сприяло вихованню почуття патріотизму, прагнення до здорового способу життя. Олімпійський День включав в себе різні види активності – рухливі ігри, естафети, оздоровчий  біг «Марафон-фест», вікторини, конкурси. Під час спортивних естафет та змагань діти могли продемонструвати свої власні фізичні вміння та навички. До проведення спортивних заходів в програмі Олімпійського Дня долучилися батьки наших вихованців.
  3. Взяли участь в обласного конкурсі "Спортивна зима" в номінації "Зимові зірки". З  вихованцями закладу на свіжому повітрі провели фізкультурно-оздоровчі заходи з метою залучення дошкільників до активного відпочинку з використанням зимових видів спорту.
  4. Майстер-клас з батьками «Здоров’я – найбільший скарб». Використання здоров’язбережувальних технологій для зміцнення здоров’я  дітей дошкільного віку в сім’ї та дитячому садку» Середня група №11, вихователь Миргоролдська О. І.

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНІ ЗАХОДИ:

1 День Конституції України. Провели тематичні бесіди з старшими дошкільниками "Наші права та обов'язки". В доступній для дітей формі розповіла про те, що в кожній країні є правила за якими живуть всі її мешканці. Ці правила називаються "законами". Законів багато, та середних них є найважливіший, що зветься Конституція. Наша Україна має свою Конституцію - закон, в якому записано всі права українців.

2. День Незалежності. В закладі пройшла виставка дитячої творчості «Моя батьківщина – моя Україна»

3. День українського козацтва День захисників і захисниць України. Виготовили листівки та привітали захисників Вітчизни з святом.

4. День Соборності України в закладі пройшов під гаслом "Наша єдність - наша зброя". Вихователі провели бесіди про значення свята та традиції святкування, створили фото-зони в групах з використанням державних та національних символів. В цей День, традиційно, ми проводимо акцію "Живий ланцюг дружби", який символізує нашу єдність.

5.Різдвяне свято " Щедрівка лунає, весь світ звеселяє!" Провели свято старші дошкільнята групи №10, вихователь Платонова А. А. та керівник музичний Шталько О. П. Діти долучилися до українськиї народних традицій: колядували, щедрували та дарували щирі побажання здоров’я, миру та добра.

6. День народження Т. Г. Шевченка. Цільова екскурсія. Покладання квітів до пам’ятника. Читання віршів.

7. День матері. Провели виставку дитячої творчості «Портрет моєї мами».

8. День вишиванки. Свято  пройшло під гаслом «Вишиванка – код нашої стійкості». Діти та дорослі одягли в цей День українське вбрання, вихователі знайомили малюків з національними традиціями, символами, історією вишиванки. Провели з дітьми різноманітні заходи: «Стежками рідної мови», «Привітання для захисників» з Днем Вишиванки, дидактичні ігри «Склади вишиванку», бесіда «Вишиванку одягаємо – Україну прославляємо», фото сесії.

9. Згідно перспективних планів протягом 2023-2024 н. р. проводилась  різні форми роботи  під час тематичних тижнів  за напрямами: ознайомлення з державними та національними символами, історією, традиціями українського народу, волонтерський рух в Україні, знайомство народно-прикладним мистецтвом, з творчістю українських поетів, письменників, Чорнобиль в серці України, «Тарасові шляхи».  Застосовані  форми роботи заняття, евристична бесіда «Хто такі волонтери», цільова екскурсія та покладання квітів до пам’ятника  Т. Г. Шевченку, тематичні бесіда,  перегляд відеофільмів, вивчення віршів за опорними схемами, що забезпечило реалізацію програмових завдань, виховання у дітей національної свідомості та патріотичних почуттів що

ВИСТАВКИ, БЛАГОДІЙНІ АКЦІЇ:

  1. Виставка родинної творчості «Осінні фантазії».
  2. Благодійна акція «Привітай захисника», виготовили листівки та передали для захисників.
  3. Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Король О.А., практичний психолог, провела дистанційне консультування для батьків  «Стоп насиллю».  У співпраці з вихователями провела ігри з дошкільниками «Назви ласкавим ім’ям», «Усміхнися». «Комплімент», «Обіймемося», «Сім’я», «Мої друзі», підготували  фотовиставку «Моя родина найкраща».
  4. Екологічна акція  «Ми за чисте довкілля». Діти та вихователі під час акції прибирали свої ігрові майданчики, висадили квіти на клумбах, оновили рослини на екологічній стежині.
  5. Всеукраїнській  акції єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь» Дошкільники старших груп №10,12, працівники Смолінського ЗДО №3 «Ромашка» посадили фруктові дерева на території закладу.
  6. Взяли участь у проведенні конкурсу-фестивалю «Сузір’я талантів».

РОБОТА З БАТЬКАМИ

 Змінилися підходи до організації форм роботи з батьками. Батьки  стали  рівноправними партнерами, стосунки з якими базуються на підтримці, взаєморозумінні, співробітництві. Батьки допомагають виготовити, придбати наочне та ігрове обладнання, беруть активну участь у проведенні акцій, виставках родинної творчості, батьківських зборах, святах, у проведенні тематичних днів, проектній діяльності.

 В  зв’язку з вимогами сьогодення колективні форми взаємодії з родинами вихованців проводились з дотриманням вимог безпеки. З  дітьми, які не відвідували заклад тривалий час вихователі підтримують зв'язок в режимі онлайн, надають необхідну інформаційну підтримку батькам. Це сприяло налагодженню емоційного контакту та ділових стосунків із батьками вихованців. Покращилася  психолого-педагогічна просвіта батьків, надання їм професійної консультативної допомоги.

Слід відмітити, що вихователі ретельно продумують використання різноманітних форм, методів і прийомів у роботі  з батьками, що відповідають сучасним запитам: ділові ігри; презентації дидактичних ігор; практичні вправи, поради і рекомендації.

Результативною формою роботи є також використання листів подяки батькам. Батьки активні учасники у покращенні дизайну ігрових майданчиків, предметно-ігрового середовища груп, підготовки до свят.

 Вихователі  створили групи в соціальній мережі де висвітлюють перебіг подій у групі, розміщують для батьків фото-звіти, міні-консультації.

З  метою вивчення інтересів батьків, їх ставлення до педагогічних проблем, визначення соціального запиту, тощо, вихователі проводять анкетування батьків.

 Вихователь-методист інформує батьків про важливі події в житті закладу  в соціальній мережі Facebook «Смолінська Ромашка»

 На допомогу батькам,  діти яких не відвідують дитячий садок, в методичному кабінеті закладу працює консультативний пункт.

Таким чином, аналіз роботи ЗДО за 2023-2024 навчальний рік показав, що педагогічний колектив працює злагоджено, творчо в умовах воєнного стану,  створює  всі умови для безпечного перебування вихованців в закладі, їх всебічного розвитку, набуття дітьми життєвого  та соціального досвіду.

Колектив дошкільного закладу в 2023-2024 навчальному році планує працювати над розв'язанням пріоритетних завдань дошкільної освіти в Україні, над проблемою комплексного підходу до особистісного розвитку творчих здібностей дітей.

Керуючись чинними нормативно-правовими документами щодо організації діяльності в закладах дошкільної освіти та враховуючи аналіз роботи закладу за минулий навчальний рік,  пріоритетними напрямами роботи закладу у 2024-2025 навчальному році будуть:

1.

2. «Комплексний  підхід до розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку під час зображувальної діяльності».

3. «Формування позитивного іміджу групи в батьківському середовищі».

СТАВИМО   ПЕРЕД СОБОЮ ТАКІ ЗАВДАННЯ:

1.

2.Застосування  інноваційних педагогічних технологій.

4. Створення сприятливих, безпечних умов в закладі.

5.  Партнерська  взаємодія з родинами вихованців з метою зміцнення здоров’я дошкільників  засобами фізичного виховання.

Підготувала: Павленко К. І. вихователь-методист

 

Логін: *

Пароль: *